folie montażowe

Czym charakteryzują się folie montażowe?

Folie montażowe wykorzystywane są do aplikowania zadrukowanych podłoży na różnego typu powierzchnie, takie jak szyby, ściany czy też samochody. W serwisie mediadodruku.pl znajdą Państwo wysokiej jakości folie montażowe – MediaTac, TwinTac i WindowTac. Czym charakteryzują się poszczególne produkty?

MediaTac

MediaTac jest klejem akrylowym na nośniku z przezroczystego PET. Folia PET ma grubość 12μm i pokryta jest obustronnie klejem o warstwie grubości 25μm. Z jednej strony folia zabezpieczona jest papierem Kraft silikowanym z dwóch stron. Folia została opracowana z myślą o montażu zdjęć wykonywanym w zakładach fotograficznych.

Produkt umożliwia łatwy montaż, który idealnie sprawdza się w przypadku naklejek i zastosowań wiążących się z masową produkcją. Folię możemy stosować na gładkich, ale również porowatych powierzchniach, w tym płytach PVC i płytach kompozytowych.

TwinTac

TwinTac to folia montażowa mająca formę kleju akrylowego na nośniku z przezroczystego PVC. Folia ta ma grubość 50μm i z obu stron znajdziemy na niej klej akrylowy mający grubość 25μm. Papier Kraft jednostronnie silikowany zabezpiecza każdą ze stron. Papier pokryty jest wzorem delikatnej siateczki.

Folia może być wykorzystywana na różnych powierzchniach, w tym spienione PVC, płyty akrylowe i kompozytowe. Istnieje możliwość docinania folii do pożądanego kształtu i rozmiaru.

WindowTac

WindowTac jest przezroczystym klejem montażowym z wytłoczoną warstwą ochronną umożliwiającą bezproblemowy montaż. Idealnie sprawdza się w przypadku grafik na szkle i innych powierzchniach, które są gładkie takich jak np. akryl. Klej jest repozycjonowalny z jednej ze stron – do 10 razy w przeciągu pierwszych 12 godzin. Po upływie 12 miesięcy może być usunięty bez pozostałości.

Mamy możliwość aplikowania grafiki na sucho. Grafika może być przeklejana podczas instalacji a to z uwagi na mikrokanaliki w usuwalnym kleju. Powietrze może być odprowadzanie za pomocą rakli, w rezultacie, nasza grafika pozbawiona jest zmarszczek i pęcherzyków powietrza. Folia znajduje zastosowanie w przygotowaniu krótkoterminowych reklam i promocji. Umożliwia ekspozycję na szybach, ekspozytorach, kasetonach czy też podświetlanych witrynach. WindowTac ma w składzie stabilizatory UV chroniące ją przed degradacja UV.

Materiał sponsorowany