funkcjonalny rozkład mieszkania

Funkcjonalne mieszkanie – czyli tak naprawdę jakie?

Funkcjonalne mieszkanie to takie, w którym domownicy mogą bezpiecznie i komfortowo poruszać się we wspólnej przestrzeni. Jakie są cechy funkcjonalnego mieszkania? Na co zwrócić uwagę gdy interesują nas nowe mieszkania i ich zakup?

Funkcjonalny rozkład

Dzięki przemyślanemu rozkładowi pomieszczeń możemy wpłynąć na komfort życia domowników. Projekty wnętrz uwzględniają zasady ergonomii w celu ułatwienia domownikom wykonywania codziennych czynności. Jednak funkcjonalność niejedno ma imię. O funkcjonalności danego układu będzie decydowało wiele czynników takich jak liczba mieszkańców, styl życia oraz ich indywidualne preferencje. Rozwiązanie, które będzie idealne w przypadku singli może okazać się zupełnie nietrafione w przypadku rodziny dwojgiem czy trojgiem dzieci. Nasze potrzeby zmieniają się, a mieszkanie zwykle kupujemy na dłuższy okres czasu. Warto zatem przeanalizować kwestie rozkładu i możliwych rozwiązań, również w perspektywie dalszej, np. gdy planujemy powiększenie rodziny.

Największym zainteresowaniem wśród singli, podobnie jak par, cieszą się mieszkania jedno- i dwupokojowe. Rodziny z dziećmi poszukują zwykle mieszkań trzypokojowych. Jeśli interesują Cię nowe mieszkania Wrocław zachęcamy do zapoznania się z ofertą RealCo i mieszkaniami dostępnymi jeszcze w zrewitalizowanym Młynie Maria.

Funkcjonalne mieszkanie a podział na strefy

Istnieją pewne ogólne zasady, które umożliwią nam stworzenie funkcjonalnego rozkładu mieszkania. Bardzo ważnym aspektem jest podział na strefy. Strefa wejściowa obejmuje korytarz i prowadzi do części dziennej – ogólnodostępnej, w skład której wchodzi salon z jadalnią, kuchnia i toaleta. Kolejna strefa, czyli prywatna, powinna być zlokalizowana w pobliżu strefy ogólnodostępnej. Należą do niej pomieszczenia takie jak sypialnia, pokój dziecka, gabinet oraz łazienka. Obecnie w przypadku wielu mieszkań toaleta połączona jest z łazienką Podział jaki przedstawiliśmy pozwoli nam uniknąć trudności w codziennym funkcjonowaniu. Mieszkania na sprzedaż Wrocław, które znajdziecie w nowej inwestycji RealCo, czyli Młynie Maria zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższy komfort życia wszystkim domownikom.

Artykuł sponsorowany