siła psychiczna

Siła psychiczna – jak ją budować?

Siła psychiczna w pewnym sensie jest podobna do tężyzny fizycznej. Nad jedną i drugą warto i trzeba pracować, jeżeli zależy nam na zachowaniu  dobrej kondycji.  Determinacja i hart ducha są niezbędne, jeśli chcemy osiągnąć swój cel. Osoby silne psychicznie żyją w zgodzie z własnym ciałem i duchem, są w stanie pozytywnie spojrzeć na większość spraw w życiu. Gdy spotykają się z przeciwnościami losu mają odwagę im przeciwdziałać, wyzbywać się lęku i unikać depresji. Co możesz zrobić, jeśli nie widzisz u siebie takich cech? Dowiedz się nad czym i jak warto pracować!

Wyznaczaj sobie nowe cele

Nowe cele to szansa na nowe osiągnięcia. Radzimy sobie z trudnymi emocjami na różne sposoby. Czujemy niepokój, złościmy się, wybuchamy gniewem. Są to jednak sposoby poprawiające nam samopoczucie jedynie na krótki czas. Oceń swoje umiejętności i przygotuj długoterminową strategię , dzięki której będziesz mógł uniknąć lub skuteczniej zapanować nad negatywnymi uczuciami w przyjazny dla Twojego zdrowia sposób. Pytanie jak tego dokonać? Sprawdzonym sposobem jest odwrócenie uwagi od trudności poprzez wprowadzenie do codziennej rutyny zdrowej dawki aktywności fizycznej. W zależności od preferencji, może to być taniec, ćwiczenia na siłowni, spacery czy jazda na rowerze. O ile związek z kondycją fizyczną jest w pełni zrozumiały, o tyle możemy się zastanawiać jak skorzysta na tym nasza siła psychiczna? Regularne ćwiczenia pomagają zredukować stres, pozytywnie wpływają na naszą samoocenę oraz sen. Skutecznie zmniejszają niepokój i pozwalają trzymać na dystans przygnębienie a nawet depresję.

Poznaj swoje emocje

Unikaj negatywnego nastawienia. Jeśli myślisz, że odniesiesz porażkę, jesteś już kilka kroków bliżej niej. Siła pozytywnego myślenia daje Ci największą szansę na odniesienie sukcesu. Jeśli należysz do osób pesymistycznie spoglądających w przyszłość nie zmienisz się w minutę. Jest to jednak coś, nad czym możesz pracować. Emocje odgrywają istotną rolę w tym jak działamy i reagujemy na niesprzyjające sytuacje. Poznaj swoje uczucia i ich wpływ na decyzje.

Nie bój się ryzykować

Rozwijamy się gdy mamy odwagę podjąć ryzyko. Zakończenie niezdrowego związku czy odejście z pracy – podejmując ryzyko możemy przejść na inny poziom i wykorzystać okazje. Wkraczanie na nowe tereny wiąże się z podejmowaniem ryzyka.

Siła psychiczna – wielka moc małych zwycięstw

Mało spektakularne zwycięstwa sprawiają, że czujemy się dobrze. Nasze lepsze samopoczucie sprawia, że czujemy się i jesteśmy silniejsi psychicznie. Wyznaczaj sobie cele, które możesz osiągnąć!