Szkolenia online zastępstwem na tradycyjne konferencje?

Póki jesteśmy zmuszeni izolować się w każdym tego słowa znaczeniu, szkolenia online zastępować nam będą realne kontakty pracownicze. Mamy jedynie nadzieję, że gdy już skończy się ten trudny czas, wszyscy narzekający do tej pory na ciasne, firmowe pokoje, wreszcie docenią obecność drugiego człowieka i możliwość prowadzenia dialogu bez maski i dystansu. W każdym tego słowa znaczeniu.

Podstawy udanego szkolenia online w dobie pandemii

Przeprowadzając szkolenia online dla wybranych branż, grup społecznych oraz zawodowych, musimy zwrócić szczególną uwagę na:

  • operowanie sprawdzonymi i potwierdzonymi informacjami
  • unikanie treści niesprawdzonych, by niepotrzebnie nie wprowadzać zamieszania i zamętu, panika jest najgorszym doradcą
  • jakość technicza sprzętów, za pomocą których będziemy chcieli się komunikować z innymi
  • jakość łącza internetowego, z którego korzystamy, chodzi o możliwość ekspresowego przekazywania komunikatów oraz dialogi bez opóźnień, co bardzo utrudnia pracę
  • miejsce nagrywania szkolenia, powinno być odosobnione, pozbawione hałasu i na tyle przestronne, abyśmy się w nim dobrze czuli
  • możliwość dojścia do bieżących i sprawdzonych statystyk, które pozwolą nam nakreślić stan zagrożenia

Szkolenia online – sektor bankowy

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z pandemią, czy nie, ludzie zawsze będą zainteresowani kredytami bankowymi i pożyczkami. Pracownicy sektora bankowego zauważają, że w wielu placówkach pandemia wcale nie wpłynęła na obniżenie zainteresowania wsparciem finansowym. Wiele czynników wskazuje na to, że jest wręcz przeciwnie. Ludzie chętniej zapożyczają się tym bardziej, że żyjemy obecnie w dobie sporych problemów ze znalezieniem pracy. Szkolenia online w bankach i instytucjach parabankowych przedstawiają pracownikom wiedzę z zakresu umiejętności rozwiązywania problemów z zaległymi spłatami kredytów, co dla statystycznego Kowalskiego może okazać się ogromnym wsparciem. Łatwo pożyczyć – trudniej oddać, a jeszcze w sytuacji, gdy pracuje się na zlecenie – to już w ogóle. Przedstawiciele bankowi po przebytych szkoleniach uczulają swoich klientów na to, by pożyczać takie kwoty, których raty nie napędzą dodatkowych problemów ze spłatą oraz opóźnień.

Szkolenia online – branża gastronomiczna

Nie ma chyba drugiej takiej branży, która nie ucierpiała w pandemii bardziej od branży gastronomicznej. Właściciele restauracji i hoteli, bo często te dwie formy są ze sobą połączone, w skrajnych przypadkach popełniają samobójstwa. Trudno jest człowiekowi z dnia na dzień zamknąć interes, budowany przez wiele lat z mozołem i zwolnić grupę zaufanych pracowników, traktowanych do tej pory jak najbliższa rodzina. Szkolenia online dla przedstawicieli branży gastronomicznej są ogromnym wsparciem w dobie kryzysu, ale tak naprawdę w pandemii każdy restaurator ze swoimi problemami zostaje sam. Łut szczęścia mają jeszcze ci, którzy mogą sobie pozwolić na sprzedaż swoich wyrobów na wynos. Restauratorzy bez tej możliwości są po prostu pogrążeni.

Szkolenia online zastępstwem na tradycyjne konferencje?