promiennik podczerwieni systema polska

Ogrzewanie promiennikowe jako efektywne rozwiązanie przemysłowe

Ogrzewanie promiennikowe świetnie sprawdza się jako system grzewczy w obiektach średnio i wielkokubaturowych takich jak hale sportowe, hale magazynowe, hale produkcyjne czy centra logistyczne. Czym są promienniki podczerwieni? Jak działają? Dlaczego idealnie sprawdzają się w obiektach przemysłowych?

Czym są promienniki podczerwieni?

Promienniki podczerwieni to urządzenia pozwalające na obniżenie kosztów ogrzewania oraz znaczną poprawę komfortu pracy. Przyjrzyjmy się bliżej zasadom działania gazowych promienników podczerwieni. Gaz spalany w wysokich temperaturach powoduje wytwarzanie się w rurze energii cieplnej, która przetwarzania się w fale elektromagnetyczne. W przypadku kontaktu z ciałem czy innym obiektem powodują natychmiastowe odczucie ciepła. Specjalne ekrany, w które promienniki są wyposażone kierują promieniowanie w kierunku podłogi, czyli tam gdzie przebywają ludzie. Efekty spalania gazu zostają odprowadzane na zewnątrz przy pomocy systemu powietrzno-spalinowego.

Ogrzewanie promiennikowe dlaczego sprawdza się w halach magazynowych?

Hale magazynowe czy przemysłowe to przykłady obiektów o znacznej kubaturze. Efektywne ich ogrzewanie jest konieczne, jeśli chcemy uniknąć strat energii i wysokich rachunków za ogrzewanie. Ogrzewanie konwekcyjne nie będzie w ich przypadku korzystne, gdyż powoduje unoszenie się ciepłego powietrza do góry. Ogrzewanie promiennikowe pozwala na ustawienie równomiernej temperatury w obiekcie lub też określonych jego strefach, w zależności od potrzeb danej przestrzeni. Co więcej, urządzenia montowane są pod dachem i z tego względu nie zajmują cennej przestrzeni użytkowej. Dodatkowo, są ciche i nie wpływają niekorzystnie ani na komfort pracy ani na zdrowie osób przebywających w ich otoczeniu. Kolejną zaletą jest to, że ciepło odczuwalne jest w krótkim czasie po włączeniu promiennika, nie jest zatem konieczne, aby pracowały one, gdy faktycznie nie ma takiej potrzeby. Działanie urządzeń nie powoduje wzniecania kurzu czy pyłów, co korzystnie wpływa na zdrowie pracowników. Właściwie rozmieszczone i dobrane urządzenia mogą prowadzić do powstania oszczędności nawet wielkości 50%.  Specjalista pomoże nam przenalizować zapotrzebowanie obiektu pod kątem promienników, dobierze ich odpowiednią moc oraz lokalizację a także podpowie czy warto zastosować rozwiązania takie jak kurtyny powietrzne.

Artykuł sponsorowany